MENU

Co to vlastně je Blower door test?

Cílem měření je zjištění těsnosti (průvzdušnosti) pláště měřeného objektu. Průvzdušnost je v podstatě celistvost pláště budovy.
Princip zkoušky spočívá ve zjištění objemu vzduchu, který uniká netěsnostmi v plášti budovy při referenčním tlakovém rozdílu 50Pa.

Popis provedení Blower door testu

  DATA | /nejcastejsi_dotazy/co_to_vlastne_je_blower_door_test | BlowerDoor_Standard.jpg

Do budovy se instaluje zkušební rám a do něj se vloží ventilátor. Při zkoušce se vzduch do objektu vhání nebo se z něj vysává, podle toho, zda chceme vyvolat přetlak anebo podtlak uvnitř objektu. Po dosažení tlakového rozdílu se provede vlastní měření.

 

Úkolem měření je zjistit jaké množství vzduchu je potřeba do objektu dodat, aby byl zachován stejný tlakový rozdíl. Množství vzduchu, který při měření dodáváme ventilátorem je stejné, jako množství vzduchu, které uniklo netěsnostmi v plášti budovy. Výsledky měření se pak zpracují a stanoví se hodnota celkové průvzdušnosti obvodového pláště budovy. Měření probíhá plně automaticky a data jsou ukládána do PC.

 

Vyhledávání netěsností

Nedílnou součástí Blower door testu je vyhledávání netěsností v obálce budovy.

Pro vyhledávání netěsností se používá termický anemometr, vyvíječ kouře, kouřová tužka a při dostatečném teplotním rozdílu mezi interiérem a exteriérem termovizní kamera.

DATA | /nejcastejsi_dotazy/co_to_vlastne_je_blower_door_test | anemometr.jpg DATA | /nejcastejsi_dotazy/co_to_vlastne_je_blower_door_test | vyvijec_v_cinnosti.jpg DATA | /nejcastejsi_dotazy/co_to_vlastne_je_blower_door_test | kourova_tuzka.jpg DATA | /nejcastejsi_dotazy/co_to_vlastne_je_blower_door_test | termosnimek_IR_86.jpg

 

Zpět na seznam dotazů

Rychlá poptávka

Poptávám u vás toto měření
Informace
Pro urychlení komunikace nám zašlete na e-mail info@blowertest.cz výkresy (půdorysy a řezy) od měřeného objektu. Děkujeme
Závazně objednávám toto měření
Informace
Pro urychlení komunikace nám zašlete na e-mail info@blowertest.cz výkresy (půdorysy a řezy) od měřeného objektu. Děkujeme
Poptávám u vás toto zboží
Závazně objednávám toto zboží
Dovolená
Vážení stavitelé, objednávky přijaté v termínu 28.7. - 9.8. budou z důvodu dovolené vyřízeny až v týdnu od 10. srpna. Děkujeme za pochopení a přejeme hezké léto!
Registruji se na školení
Vyplňte prosím fakturační údaje pro platbu registračního poplatku. My Vám zašleme zálohovou fakturu.
Na co se chcete zeptat?
Ozvěte se mi prosím

* znamená povinnou položku formuláře.