Velká sleva na vzduchotěsné krabice  >>  prohlédnout nabídku

Akce Balíkovna za 30 Kč - pro podrobnosti klikni​​​​​​​​​​​​​​

Sada pro měření průvzdušnosti oken a dveří

19 190,60 s DPH

15 860,00 Kč bez DPH

dostupnost do 2 týdnů

S BlowerDoor systémem na měření vzduchové průvzdušnosti lze jednoduše a přesně změřit hodnoty u zabudovaných stavebních prvku.

Sada pro měření průvzdušnosti oken a dveří

Při realizaci těsných budov je potřeba také zajistit těsnost stavebních prvků, především oken a dveří. Norma ČSN 740540–2 stanovuje požadavky na vzduchovou průvzdušnost funkčních spár výplní otvorů pro různé typy a výšky budov. Klasifikace výplní otvorů se provádí podle normy ČSN EN 12207 do 5-ti tříd.


S Blowerdoor systémem na měření vzduchové průvzdušnosti lze jednoduše a přesně změřit hodnoty u zabudovaných stavebních prvků.

Princip měření:
Na měřený stavební prvek se nainstaluje krycí folie s kalibrovanou clonou. S ventilátorem BlowerDoor Standard, který je nainstalován v místnosti a nebo v budově se vytvoří konstantní podtlak v místnosti, který proniká do dutiny mezi okno a folii. Folie se zvolna začne vydouvat do místnosti. Jakmile se stav ustálí je možno zahájit měření.
Vzduch proniká přes spáry stavebního prvku do místnosti. Jeho množství se určí pomocí kalibrované clony s definovaným otvorem a rozdílem tlaku před a za clonou. Aby bylo možno vyhodnotit průvzdušnost spár je nutné ještě změřit tlakový rozdíl na stavebním prvku. Výsledky měření lze porovnat s požadavky ČSN 740540–2 a zařazením do třídy dle ČSN EN 12207.

Měřící technika:
S tímto měřícím systémem jste schopni stanovit na stavbě průvzdušnost funkčních spár stavebních prvků v souladu s ČSN EN 12207. V dodávce obdržíte speciálně vyrobené kalibrované clony s různými a předem definovanými průměry (přesnost ±10%) stejně jako program pro vyhodnocení měření a podrobný návod. Pro měření dále potřebujete zařízení BlowerDoor Standart nebo MiniFan a notebook (nejsou součástí této dodávky).

Obsah dodávky:
Pevný transportní kufr (cca. 36×20×38 cm), 4 speciálně vyrobené clony různých velikostí, měřící program TECLOG, podrobný návod, 5 krycích folií, nůžky a nůž, 5 rolí PVC lepicí pásky, 3 hadičky s T-kusy, 4 kapilární trubičky.V nákupním košíku v tuto chvíli nemáte žádnou položku.